Dr. Semih Dikkatli, 05.09.1968 yılında Ankara’da doğdu. İlkokul’u Bayrak İlköğretim Okulu’nda, Ortaokul’u Gölbaşı Dr. Şerafettin Tombuloğlu Lisesi’nde bitirdi. Lise son sınıfa kadar bu okulda okuduktan sonra Aydınlıkevler Lisesi’nden 1985 yılında mezun oldu. 1993 yılında GATA Tıp Fakültesi’ni bitirdi.

Aynı yıl Balıkesir 9.Ana Jet Üs Komutanlığı’na tayini çıktı. Buradayken 6 ay İtalya’da yurtdışı görevinde bulundu. Eskişehir Hava ve Uzay Hekimliği Merkezi’nde uçuş doktoru eğitimi alarak 1994 yılında, “Uçuş Doktoru” unvanı kazandı.

1996 yılında başladığı Ruh Sağlığı ve Hastalıkları ihtisasını 2000 yılında başarıyla bitirerek “Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı” unvanını aldı. Bu dört yıllık süre Uyku Sağlığı ve Hastalıkları, Cinsel Problemlerin Tedavisi ve Çift Terapisi eğitimi aldı. Tez konusu olan, ruhsal travma ve ona bağlı hastalıklar ile yas konusunda bilgi ve becerilerini yoğunlaştırdı. Ayrıca çift terapisi eğitimi aldı.

2000 yılından 2004 yılına kadar Diyarbakır Asker Hastanesinde Psikiyatri Uzmanı olarak çalıştı. 2004 yılında Etimesgut Hava Hastanesi’ne tayini çıktı. Bir yıl sonra Genelkurmay Başkanlığı Sağlık Komutanlığı bünyesinde 4 yıl süreyle idari görevlerde bulundu. 2009 yılında atandığı GATA Psikiyatri Kliniğinde Konsültan hekim olarak, yaşlılar ve kronik hastalığa sahip insanlarla çalışırken 2012 başında yarbay rütbesiyle emekli oldu.

Tüm hekimlik hayatı boyunca çeşitli, kurs, seminer ve kongrelerle gelişimi için uğraş veren Dr.Semih Dikkatli emekli olduktan sonra da kendini geliştirmek için uğraşlarına devam etmektedir. 2012-2013 yıllarında Klinik Hipnoterapi eğitimi almış olup kendisine “İngiliz Hipnoterapi Enstitüsü” tarafından “Hipnoterapist” ünvanı verilmiştir.

Basılmış bir romanı ve Evlilik üzrine öykü-deneme kitabı vardır. Romanının ismi “GERİDE KALANLAR” ve ötkü-deneme kitabının ismi “EVLİLİKLERDE AYNI KISIR DÖNGÜ” dür.

Halen “ENSEV” vakfı yönetim kurulu üyeliği ve “Cinsellik Araştırmaları Derneği” genel sekreterliği görevini sürdürmektedir.

Kitaplarım